Nybyggda 3-rumslägenheter till salu på Calle Palangreros 200 m från stranden
Nybyggda färdigställda 3-rumslägenheter till salu på Calle Palangreros 200 m från stranden. Endast 4 lägenheter kvar för priser mellan 165 000 och 185 000 Euro. Luftkonditionering i vardagsrummet och de två sovrummen, fullt utrustade, fullt utrustat kök med alla elektriska köksapparater. Hög kvalitet i material och finish. Med balkonger. Stranden rakt nedanför endast en kort promenad. Bara att flytta in. Först till kvarn gäller. Ta kontakt till oss för att få placering och pris på kvarvarande lägenheter. Kontakta oss för att köpa lägenhet i Fuengirola. Vi har ett stort utbud av lägenheter, hus och tomter över hela Costa del Sol.
Interiör
- Antal rum:
- 3 rum varav 2 sovrum
- Boarea:
- 55 m2
- Rumsbeskrivning
- Välplanerade 3-rumslägenheter bestående av entréhall, vardagsrum och matsal med fullt utrustade kök i öppen planlösning, två sovrum, ett badrum och en balkong.
Lägenhet
- Upplåtelseform
- Friköpt
- Våningsplan
- 0 av 3, hiss finns
Byggnad
- Byggnadstyp
- 3-planshus
- Byggnadsår
- 2020
- Energideklaration
-
Energiklass:
- Byggnadssätt
- Grundläggning: Betongplatta
Grundmur: Betongplatta
Stomme: Betong
Fasad: Puts
Fönster: 2-glas isolerglas
Bjälklag: Betong
Tak: Betongplatta
Utv. plåtarbete: Lackerad plåt
- Övrigt
- Hiss i byggnaden.
Allmänt om fastigheten
- Vatten/avlopp
- Kommunalt vatten och avlopp.
- Fastighetsskatt
- 700 Euro/år.
- Samfällighetsavgift
- 960 Euro/år.
Närområde
- Allmänt
- Kuststaden Fuengirola ligger 30 km från Marbella och 18 km från Torremolinos. Malaga flygplats ligger 31 km bort i öst. Fuengirola har en befolkning på mer än 65 500 invånare, där av en fjärdedel är utlänningar. Staden tar emot ett stort antal turister varje år. Fuengirola har ett subtropiskt Medelhavsklimat med en medeltemperatur på ca. 18 grader.
Fuengirola är en livlig stad med massor av olika faciliteter både för turister och för dem som bor där. Det finns många butiker i centrum, ett nytt köpcentrum, två biografer och på tisdagar äger Costa del Sols största loppmarknad rum här. Det finns ett stort utbud av både spanska och internationella restauranger och nattlivet är väl värt att utforska. Moriska slottet vid stranden har en fantastisk utsikt och här organiseras ett flertal festivaler under året. De romerska baden är också något spännande att utforska. Fuengirola Zoo är en av de bästa i världen med otroliga skapade miljöer inspirerat från Afrika, Asien och Madagaskar. I Fuengirola finns också en skatepark, vilken anses vara en av de bästa i Europa.
Fuengirola har en väldigt fin strandpromenad som går längs den 8 km långa sandstranden. För sportentusiaster finns det möjlighet att dyka, segla och spela golf. - Närservice
- Stranden: 800 meter
Shopping: 500 meter.
Sjukhus: 1 km.
Skola: 1 km.
Centrum. 500 meter
Golf: 1 km.
Lägenhet
Fuengirola
Costa del Sol
- Pris:
- 165 000 EUR
- Antal rum:
- 3
- Boarea:
- 55 m2
- Antal sovrum:
- 2
- Ref.nr
- CHSRFPOT2