village house i la vall de laguar alicante
Townhouse till salu i Campell, Vall de Laguar, norra Costa Balnca. Det är ett stort hus, med trädgård på baksidan och med magnifik utsikt. Egentligen är det två Townhouse i ett. De två husen har tillgång till en stor tomt med trädgård. Fastigheten är idealisk för att inrätta ett stort lantligt hus med trädgård eller till uthyrning. Svensk visning och hjälp med köpet på plats. Kontakta oss för att köpa tomt på Costa Blanca. Vi har ett stort utbud av tomter, hus och lägenheter på Costa Blanca.
Interiör
- Antal rum:
- 6 rum varav 4 sovrum
- Boarea:
- 437 m2
- Rumsbeskrivning
- En del av huset är färdigbyggt och består av garage i bottenvåningen, 4 sovrum, kök, vardagsrum, badrum och en terrass med underbar utsikt. Det finns det en annan del av huset som har två våningar med fristående trappa, genomgångsområde och garage. Man skulle kunna bygga 2 plan med mycket ljus och fin utsikt. I nedre delen eller källaren finner vi en källare med kök och ett vardagsrum.
- Kök
- Fullt utrustat kök.
- Badrum
- Idag ett badrum.
Byggnad
- Byggnadstyp
- Townhouse i 2 plan
- Uppvärmning
- Gas.
- Ventilation
- Självdrag,
- Energideklaration
- Nej.
- Byggnadssätt
- Grundläggning: Betongplatta.
Grundmur: Betong.
Stomme: Tegel.
Fasad: Puts.
Fönster: 1-glasfönster.
Bjälklag: Trä.
Tak: Tegel.
Utv. plåtarbete: Lackerad plåt.
- Övrigt
- Townhouse till salu i Campell, Vall de Laguar, norra Costa Balnca. Det är ett stort hus, med trädgård på baksidan och med magnifik utsikt. Egentligen är det två Townhouse i ett.
De två husen har tillgång till en stor tomt med trädgård.
Fastigheten är idealisk för att inrätta ett stort lantligt hus med trädgård eller till uthyrning.
Allmänt om fastigheten
- Tomt
- Areal: 2 970 m2
- Tomtbeskrivning
- Trädgårdstomt.
- Vatten/avlopp
- Kommunalt vatten och avlopp.
- Fastighetsskatt
- På förfrågan.
Närområde
- Allmänt
- La Vall de Laguar är en kommun och by i Spanien. La Vall de Laguar ligger i provinsen Provincia de Alicante och regionen Valencia, i den östra delen av landet, 400 km sydost om huvudstaden Madrid. Antalet invånare är 959. Arean är 23 km2. La Vall de Laguar gränsar till Benigembla, Castell de Castells, Murla, Orba, Tárbena och Vall d'Ebo.
- Kommunikation
- Ondara med köpcentrum: 19 km.
Denia med stränder: 28 km.
Valencia flygplats: 121 km.
Alicante flygplats: 109 km.
- Närservice
- La Vall de Laguar har några restauranger, barer, kafé, affärer och snabbköp.
- Parkering
- Med garage.
Tomt
La Vall de Laguar
Costa Blanca
- Pris:
- 260 000 EUR
- Antal rum:
- 6
- Boarea:
- 437 m2
- Antal sovrum:
- 4
- Tomtarea:
- 2 970 m2
- Ref.nr
- CCSOC2060