Renoverat lanthus med gästannex till salu i Tuoro sul Trasimeno

Renoverat lanthus med gästannex till salu i Tuoro sul Trasimeno i provinsen Perugia i regionen Umbrien. Denna fantastiska stenfastighet ligger nära Tuoro, utmärkt läge, med en underbar utsikt över Trasimenosjön, kullarna och den umbriska landsbygden. Stor härlig tomt med Infinitypool att svalka sig i. Kontakta oss för att köpa hus i Umbrien. Vi har ett stort utbud av hus, tomter och lägenheter i Umbrien.

Interiör

Antal rum:
8 rum varav 5 sovrum
Boarea:
505 m2
Rumsbeskrivning
Huvudbyggnad:
Bottenvåningeb: Entréhall, ett vardagsrum med stort vardagsrum om cirka 50 kvadratmeter med tegelbåge och öppen spis i sten, exponerat stenkök, ett badrum med två handfat och dusch.
Andra våningen: Hall, två sovrum och badrum med dusch;
Tredje våningen: Två sovrum, badrum med jacuzzi och dusch.
Gästhus:
Bottenvåningen: Entré, vardagsrum och matsal, kök, badrum;
Andra våningen: Ett sovrum.
Täckt parkering, infinity pool (7 meter x 14 meter), grill och tvättstuga.

Byggnad

Byggnadstyp
3-planshus
Energideklaration
Energiklass: Energiklass E
Byggnadssätt
Grundläggning: Betongplatta
Grundmur: Betongsten
Stomme: Kalksten och tegel
Fasad: Sten
Fönster: 2-glas
Bjälklag: Trä
Tak: Tegel
Utv. plåtarbete: Lackerad plåt

Övriga byggnader

Annex

Allmänt om fastigheten

Tomt
Areal: 6 500 m2
Typ:
Trädgård, pool och terrass

Tomtbeskrivning
Huset är omgivet av en privat park på cirka 6 500 m2 med en trädgård och olivlund där det finns en elegant infinitypool (7 meter x 14 meter).
Vatten/avlopp
Kommunalt vatten och avlopp.
Fastighetsskatt
På förfrågan.
Samfällighetsavgift
På förfrågan.
Samfällighetsregler
På förfrågan.

Närområde

Allmänt
Tuoro sul Trasimeno är en ort och kommun i provinsen Perugia i regionen Umbrien. Kommunen hade 3 786 invånare år 2018. Den lilla landsorten Tuoro sul Trasimeno ligger med utsikt över den norra delen av Trasimenersjön.

Staden etablerades på 1300-talet, men är känd för att ligga på platsen för ett av romarrikets största nederlag under det andra puniska kriget år 217 f.Kr. Här blev romarna överrumplade av Hannibal och över 15 000 romerska soldater föll. Staden som har en liten sandstrand, är en bra utgångspunkt för att utforska städerna, vingårdarna och naturen runt Italiens 4:e största sjö.
Närservice
Tuoro sul Trasimeno har restauranger, kafé, bar, affärer och snabbköp.

Gillar du detta objektet? Kontakta oss för mer information.

Fält markerade med stjärna * är obligatoriska.

Fastighetsbyrån City & Country Homes hanterar dina personuppgifter enligt Allmänna dataskyddsförordningen och GDPR (General Data Protection Regulation). Information

040-692 87 28

Öppna större karta

Villa

Tuoro sul Trasimeno
Umbrien

Pris:
730 000 EUR
Antal rum:
8
Boarea:
505 m2
Tomtarea:
6 500 m2
Ref.nr
CCIUV104

Dela

Till toppen